חומר הדברה או מדביר? מה כדאי?

חומר הדברה או מדביר? מה כדאי?

הבית שלנו הוא המקום בו אנחנו מרגישים הכי בטוחים, שכן בבית שלנו אנחנו מרגישים שהעולם שלנו ואנחנו מוגנים מפני דברים מזיקים ופוגעניים, לכן, כאשר בבית שלנו מתגלים מזיקים שונים כמו עכברים, חולדות, נחשים, ג’וקים או נמלים תחושות הביטחון והשלווה שלנו נפגעות.
בשביל שהשקט והביטחון האישי שלנו יחזרו לבית שלנו עלינו להדביר את המזיקים וכאן נשאלת השאלה איזה דרך היא הדרך העדיפה בשביל להכחיד את המזיקים: חומר הדברה או מדביר? מה כדאי?
אם מדובר בהדברה קלה חומרי הדברה יוכלו לספק את הצרכים שלנו ולהדביר את המזיקים, אולם, אם מדובר במזיקים כמו מכרסמים או מזיקים שבנו קינים בבית שלנו נעשה בחכמה אם נפנה למדביר מוסמך.

חומר הדברה או מדביר? מה כדאי? על יתרונות של מדביר

חומר הדברה או מדביר? מה כדאי? יש הרבה יתרונות למדביר מקצועי ואמין כאשר זה מגיע להדברה של מזיקים בבתים פרטיים.
למדביר מקצועי שעבר הסמכה יש את הידע הנדרש מבחינה מקצועית להדביר את כל סוגי החרקים והמכרסמים. מדביר זה לא חייב להשתמש בחומרים רעילים ומסוכנים, הוא יכול להדביר את המזיקים גם בהדברה אורגנית או הדברה ירוקה.
הדברות אלו נעשות בשיטות הידידותיות לסביבה שלא מסכנות את הבריאות האישית שלנו.

חומר הדברה או מדביר? מה כדאי לעשות בהדברה של חולדות?

חומר הדברה או מדביר? מהי הדרך הטובה ביותר להדברת חולדות?
חולדות הם מכרסמים גדולים יחסית, החולדות מגיעות לבתים מהשדות ומשטחי טבע או מהביוב. חולדות עמידות בדרך כלל לשיטות הדברה רבות ויש שתי שיטות עיקריות בהן ניתן להדביר אותן: מלכודות ורעל.
כאשר מדבירים חולדות עם מלכודת לא חייבים להרוג את החולדות; אפשר פשוט לתפוס אותן במלכודת ולשחרר אותן לחופשי הרחק ממקום מגורים.
כאשר מדבירים חולדות עם רעל צריך להיזהר שהרעל לא יפגע בנו או בחיות המחמד שלנו.
הדברה מסוג זה הוכחה פעמים רבות כמוצלחת, אבל היא דורשת משנה זהירות ועבודה על פי כללים מוסכמים של היגיינה וניקיון.

חומר הדברה או מדביר? מה כדאי? בהדברה של חרקים?

חומר הדברה או מדביר? מהי הדרך המומלצת ביותר להדביר חרקים?
הדברה של חרקים מצריכה הרבה סבלנות ועבודה קשה, בדרך כלל רוב החרקים שנמצאים בבית שלנו מקימים קינים (כך למשל דבורים, נמלים וג’וקים), ובשביל שההדברה של החרקים תהיה יעילה חייבים להדביר גם את הקינים שלהם ולחסל אותם.
מדביר מקצועי יוכל לזהות את המקומות שבהם יש לחרקים קינים (בדרך כלל בתוך הקיר, מתחת לכיור או איפה שיש מזון) וידביר אותם שם.
הדברת החרקים חשובה למען הבריאות והניקיון בבית שלנו. חרקים מעבירים מחלות זיהומיות (למשל זבובים) והם יכולים להדביק אותנו במחלות שונות כמו קדחת הנילוס או מחלת הליגיונרים. השקעה בהדברה היא השקעה בבריאות שלנו.