הדברת מזיקים

Rate this post

מדביר מקצועי בפעולת ריסוס מזיקים

שימוש בחומרי הדברה אורגניים

באופן כללי ביותר כאשר מדברים על הדברת מזיקים, אין הכוונה רק להדברת חרקים למרות שזו לרוב התמונה שעולה בראש כשמזכירים את הביטוי הדברת מזיקים. למעשה התחום משתרע על פני יצורים רבים ומזיקים יכולים להיות גם צמחים, פטריות, בעלי כנף, דגים ואפילו יונקים. באופן עקרוני גם עיקור או חיטוי הם סוגים מסוימים של הדברת מזיקים באופן הבסיסי ביותר שלהן.

הדברת חרקים

כל תחום ההדברה ובראשו התחום של חומרי הדברה עבר מהפך של ממש בשני העשורים האחרונים. המטרה המרכזית היום בהדברה המודרנית היא הימנעות במידת האפשר מפגיעה בסביבה. כל זאת מבלי להפריע לפעולת ההדברה עצמה. כך נעשות היום שימוש מתקדמות ומדי יום מיוצרים חומרים שונים שרעילותם נמוכה והינם חסרי ריח בכל התחום של הדברת החרקים.

הדברת מקקים

וגמא מצוינת להדברה ביולוגית שלא גורמת לנזק לטבע ולסביבה היא שימוש בזן מיוחד של צרעות שמטילות את הביצים שלהן בתוך גופם של מקקים ביתיים. צרעה בודדת יכולה לחסל עשרות רבות של תיקנים תוך זמן קצר ושיטת הדברה זו היא דוגמא מצוינת לסוג של לוחמה ביולוגית במזיקים –שימוש בזן אחד של יצורים על מנת להילחם בזן אחר. חשוב לדעת שמקקים הם יצורים מאוד עמידים וחסינים לכמויות גבוהות יחסית של חומרי הדברה ועל כן לעתים קרובות כאשר אנחנו מרססים לדוגמא את אזור המטבח אנחנו לא רק שלא פוגעים במקקים, אלא שאנחנו תורמים לשגשוג שלהם כיוון שאנחנו מעלימים את המתחרים הטבעיים שלהם.

הדברת טרמיטים

בניגוד לתחום של הדברת נמלים, שמהוות באופן עקרוני בעיקר מפגע אסטטי, טרמיטים הם יצורים שמסוגלים לגרום לנו לנזק כבד מאוד ברכוש. חדשות לבקרים מפורסמות בעיתונות הכתובה על בתים שמתפוררים בגלל טרמיטים או על רהיטים שלמים שנאכלו בשלמותם. הצרה היא שמדבירים לא מקצועיים מרססים את הטרמיטים בחומרים הלא נכונים וכך אנשים רבים מבזבזים את כספם לשווא מבלי לפתור את הבעיה. כאשר אתם מזמינים מדביר בשביל לפתור בעיית טרמיטים, דאגו לוודא שהוא מתמחה בתחום הספציפי הזה.

הדברת מכרסמים

הדברת עכברים וחולדות או למשל הדברת מזיקים בגינה היא גם תחום בו יש לוודא שבעל המקצוע מתמחה בסוג זה של הדברה. כיום ישנם אנשים רבים שמתקינים מלכודות פרימיטיביות שמלבד היעילות הנמוכה שלהן מסבות לבעלי החיים סבל רב עד מאוד שלא לצורך. מתקנים מודרניים כגון מכשיר שפולט צלילים בתדר שמרחיק את בעלי החיים או שימוש בחומרים שמסוגלים להרחיק את המזיקים מבלי להרעיל אותם ומבלי שנרגיש בהם הם רק חלק משיטות מודרניות, בטוחות ואמינות להתמודד עם המזיקים הללו. הדבר נכון לגבי כל התחום של הדברת חרקים וזוחלים וכמובן הדברת מכרסמים

הדברת מזיקים על ידי חברה מקצועית באמת

מפחיד לגלות כמה אנשי מקצוע פועלים היום בתחום ההדברה כשאין ברשותם לא את הציוד המתאים ולא את הידע המקצועי הדרוש לתחום מורכב ומסועף זה. רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה וניסיון של שנים הוא מצרך חובה לכל חברת הדברות אך המציאות בשטח מראה שרוב החברות הפעילות מרוויחות כסף רב מביצוע עבודות לא איכותיות שבנוסף לכך שהן לא נפטרות מהמטרד, הן גורמות לזיהום הסביבה ומזיקות לבריאות האדם.
מרכז המדבירים הישראלי היא החברה המתקדמת ביותר בתחום ההדברות. אנשי המקצוע המיומנים שלה דואגים להתעדכן ללא הרף בכל החידושים בתחום ההדברה. במרכז המדבירים הישראלי מאמינים בהדברה ירוקה וכל החומרים בהם אנחנו משתמשים ידידותיים לסביבה.
במידה ואתם סובלים ממזיקים מכל סוג שהוא, אל תעשו את הטעות ותתקשרו לחובבנים, עשו את הדבר הנכון וצרו קשר עוד היום עם מרכז המדבירים הישראלי שיספק לכם תוצאות מעולות בזמן קצר ובמחירים הוגנים

Insects set icons in cartoon style. Big collection of insects vector symbol stock illustration

הדברת מזיקים

מזיקים הוא שם כולל למגוון חרקים, יונקים, דו חיים, לקרוא לחלק בשמם - פרעושים וכיני יונים, קרציות, תיקנים, נמלים, טרמיטים, מיני דו חיים ויונים, דרורים, חולדות, חפרפרות וכו'. למעשה כול מין וזן שהפך שלא בהזמנתנו את שטח המחייה הביתי שלנו לשטח מחייתו עומד בהגדרת פולש לא רצוי ולכן מזיק. אך יש לכך משמעויות קונקרטיות, הפולשים מזיקים לרכוש שלנו, מצמצמים ומחללים את שטח המחייה שלנו, ואף מסכנים את בריאותנו ובריאות בני ביתנו באופן ישיר. הדברת מזיקים הוא התחום שמיעד לכול פולש את החומר הספציפי להדברתו באמצעות טיפול עם החומר באיזור הנגוע על ידי אנשים מורשים ובעלי ניסיון, ניתן לבצע הדברת מזיקים בשטח הקטן של הבית באמצעות תכשירים שאפשר לקנות בסופרמרקט ואופן הביצוע, היקף מושבת המזיקים וזן המזיקים יקבעו את ההצלחה, לדוגמא ניתן באופן עצמאי לחסל זמנית את מכת הנמלים שפקדה את שייש המטבח, אך בלתי אפשרי לעשות זאת לבד וללא ציוד מקצועי מתאים כשמדובר במכת טרמיטים.

סוגים ושיטות של הדברת מזיקים

הדברת מזיקים מבצעים במגוון רב של שיטות לפי המזיק ולפי נתוני השטח, ניתן לחלק את השיטות לשלושה, הדברה כימית, זו השיטה הנפוצה ביותר אך בעקבות הנחיות קפדניות ומסייגות שהוכנסו לתוקף על ידי משרד איכות הסביבה היא משמשת מוצא אחרון. בעיתיות השיטה נובעת מרעילות החומרים שבשימושה, שיכולים בשימוש לא נכון לפגוע ביושבי הבית, לרוב נדרש מתושבי הבית להמנע משהייה בו שעות אחדות אחרי ההדברה ולפני איוורורו. ההדברה הכימית נעשית באמצעים של הזרקת החומר לקירות, פיזורו בפיתיונות, וריסוס והזלפה. שיטה אחרת מבוקשת ובשימוש יותר ויותר היא ההדברה האקולוגית, ההדברה האקולוגית עושה שימוש ברעלים טבעיים הפוגעים או מרחיקים זני מזיקים ספציפים, היא נועדה לבצע סיכול ממוקד יותר במדביר ולא פוגעת בכלל משק החי והצומח סביב, זוהי הדברה לא מסוכנת שעושה שימוש ברעלנים טבעים של בעלי חים וצמחים ועד הכנסת אויב טבעי למזיק אשר מפר את האיזון.

הדברה אלקטרונית- העתיד?

הדברת מזיקים נוספת ודי נדירה היא הדברה באמצעים אלקטרונים, כאן לא מדובר בהדברת המזיק אלא בהדברת התופעה ומיגור המזיק מהאיזור הנגוע. שימשו בתאורה, פירומונים סינתטים, גלי קול נמוכים שדוחים יונים וכו'. מדובר במגמה שתתפשט וביחד עם הדברת מזיקים אקולוגית תקח את מקומה של ההדברה הכימית בבכורה.

Also Read : הדברת נמלים בירושלים